Volba zábradlí na balkon je důležitá


Chystáte se k revitalizaci bytového domu a máte také své slovo při výběru stavebních https://www.ytong.cz/certifikace-stavebnich-firem.php technologií a návrhu koncepce řešení lodžií? Pokud se jako majitelé bytů v rámci SVJ dokážete shodnout na základních principech a řešení revitalizace objektu si odhlasujete, pak jste na dobré cestě za úspěchem. Jakmile dojde na výběr vhodného zábradlí na balkon, můžete všem navrhnout to, co bychom vám poradili i my. Jedná se o zasklené lodžie tvrzeným sklem s horní posuvnou částí, což prostoru vtiskne zcela nový ráz. Proměníte lodžie v zimní zahradu. Jaké výhody to přináší, a co tím vlastně získáte?

bytový dům

Náklady na vytápění objektu – zasklením lodžie se obytný prostor zateplí a tím pádem se vám sníží i náklady na vytápění. Zatímco otevřená lodžie s kovovým zábradlím bude poskytovat stejnou teplotu ovzduší, jaká panuje venku, prosklený prostor vám nabídne o tři až šest stupňů vyšší teplotu, a to už není bezvýznamná výhoda. Možná i to bude hlavní důvod, proč na zasklení balkonu či lodžie kývnou i ostatní.

balkony na domě

Zimní zahrada – většina zimních dnů, pokud nejsou vysloveně silné mrazy, může být prospěšná v zimní zahradě některým pokojovým rostlinám. Můžete je do zasklené lodžie bez obav umístit. A v létě se zas lodžie promění ve skleník, a pokud zrovna nechcete příliš větrat a teplota tu vystoupá nad 25 stupňů Celsia, rostlinám se tu bude báječně dařit.

Dokonalé soukromí – když vám firma zhotoví zábradlí tak, že spodní část bude z mléčného skla a ta horní s transparentního, v podstatě až po prsa budete ukryti za mléčným sklem, a přitom tu bude dostatek světla. Můžete se po bytě procházet klidně i nazí a skrze lodžii si toho nikdo ani nevšimne. Máte tu dokonalé soukromí i tehdy, opatříte-li balkon stolečkem a plastovou židlí, na kterou se posadíte. Vy budete vidět ven, ale nikdo nebude zvenčí pozorovat vás.