Solární sprcha může být v provozu od jara do podzimu

Jaro a podzim

V naší zeměpisné šířce je i v jarním a podzimním období slunce tak vysoko nad hlavou, že dokáže ohřát vodu v tmavé nádobě zásobníku solární sprchy alespoň na vlažnou teplotu. Nemusí to být sice zrovna vhodné na sprchování, ale pro hygienické účely to bohatě postačí.

Solární sprchu Chlorito využijete v tomto období roku například pro umývání zahradnického nářadí, pro mytí zablácené obuvi, mytí rukou a pro osvěžení obličeje. A pokud je mimořádně teplé jaro i podzim (Babí léto), je možné se i osprchovat. Ke konci května nebo v září to není nic neobvyklého a sprchu užijete třeba i při sportování, může přijít vhod například po badmintonu, náročné tenisové výměně anebo po absolvování fotbalového tréninku.

balónky na hladině

Horké léto

Nevyužít slunečních paprsků, které ohřívají vodu zadarmo, by byla škoda. A právě v letním období k tomu máte nejvíce možností a příležitostí. Solární sprchy se proto dobře uplatní na zahradách v blízkosti venkovního bazénu, kde je nutné se před vstupem osprchovat zejména z hygienických důvodů, ovšem sprchování přijde vhod v teplém počasí i pro běžný pohyb venku v okolí domu.

zahradní sprcha

Sprchu mohou využít i vaši přátelé, kteří k vám zavítají na návštěvu, a máte-li zahradní bazén, můžete jim navrhnout, aby si vzali s sebou plavky a osušku, případně koupací čepici. Taková letní párty u bazénu může přijít vhod i při oslavách významných životních událostí, jako jsou promoce, maturita či narozeniny.

Přenosné sprchy

Některé solární sprchy jsou konstruované tak, že mají zásobník ve tvaru plochého komolého kuželu, a lze je přenášet na libovolné místo. Toho můžete využít například na dovolené, sprchu si vezmete s sebou do pronajaté horské chalupy a teplá voda přijde vhod po náročné túře nebo po cyklistickém výletu. K připojení sprchy potřebujete pouze koncový ventil zahradní hadice a případné další dotazy k připojování sprch vám zodpoví prodejce nebo přímo výrobce tohoto zařízení.