Proč si dovolenou rezervovat v hotelích Velkého Mederu

style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Velký Meder je poměrně malá, nenápadná obec v Podunajské nížině, kterou byste snadno přehlédli při průjezdu osobním autem. Právě zde se ovšem ukrývá bohatství, které by vás mohlo oslovit a být příjemným společníkem na vaší dovolené.

Termální prameny – koupali jste se někdy v termální vodě? Zahřáté na příjemnou, přímo relaxační teplotu? Za socialismu někteří lidé cestovali v rámci hvězdicových zájezdů do Maďarska a tam je mnoho termálních koupališť, např. ve známém lázeňském letovisku Miskolc-Tapolca. Termální prameny vyvěrají i nedaleko odtud, právě v západní části obce Velký Meder.

brýle u bazénu

Možnost rekreace po celý rok – zásluhou teplých minerálních vod je zde možné se koupat po celý rok. Termální bazény jsou otevřené i v zimních měsících, takže tu můžete trávit týden třeba v únoru. A pokud zrovna nepatříte k milovníkům zimních sportů, termální bazény vám mohou poskytnout možná ještě větší rozkoš. V zimě tu navíc nebývá tolik rekreantů.

Lesopark – celý areál několika venkovních i krytých bazénů je obklopen lesoparkem, nebudete mít tedy pocit, že na vás při koupání civí někdo od silnice či přes plot, jak tomu bývá v některých městských koupalištích. Lesopark poskytuje i příjemné prostředí pro procházky, projížďky na kole a další sportovní aktivity.

voda v bazénu

Teplé letní podnebí – jestliže se odhodláte užít si svou dovolenou v hotelích Velký Meder v létě, počítejte s mimořádně teplým podnebím, které je dle statistických měření nejteplejší na celém Slovensku. Bude tu příjemně i na jaře a na podzim, Podunajská nížina je srovnatelná s naším Polabím nebo nížinou v okolí Břeclavi.

Bratislava a Budapešť na dosah ruky – budete-li si chtít zpestřit pobyt a vaší dovolenou nemít příliš jednotvárnou, je možné zavítat do hlavních měst Maďarska i Slovenska, které jsou odtud vzdálené jen pár desítek kilometrů.