Móda dnešní doby

Móda pochází z francouzského „mode“, které vzniklo z latinského slova modus – míra, vzhled. Je to jakýsi způsob vyjádření toho jak věci používají. Je spojována především se stylem oblékání. Mění se s dobou, jiná móda byla před 50 lety a jiná je dnes. Každý z nás se snaží přizpůsobit se stávající módě v jakémkoli věku, pohlaví či navzdory finanční situaci. Móda je v každém ročním období jiná. Společnost uděluje trendy, které se nosí a odvíjí se od toho způsoby úpravy vlasů, použití správných doplňků. Je to jeden z hlavních rysů, který vystihuje člověka. Každým rokem se mění. Nový rok, nový trend v oblékání. Nové barvy a doplňky. Každý si v tom musí najít to své.

 

Dnešní móda

 

Způsob šíření módy a jejich znaků se často používá ve spojení se známými celebritami, které se v nich předvádí či dokonce kupují. Každý návrhář má své znaky, logo a patentované vzory oblečení. Občas mám pocit, že jakékoliv oblečení od slavných návrhářů bych si já sama neoblékla a jsou poněkud výstřední. Někdo se jimi snaží zapadnout do společnosti, jiní se snaží odlišit. Myslím, že dost záleží na tom, z jaké vrstvy pocházíte, zda na takovéto módní kousky vůbec máte finance. Pokud je člověk šikovný a baví ho vymýšlení návrhů, může zkusit šít doma sám na sebe. Třeba se poštěstí a prorazíte jako slavný návrhář či návrhářka.

 

Módní šaty

 

Dnes už jdou na trh s módou už i děti. Když se podíváte na různé soutěže a přehlídky, jak je někdo schopný malé dítě obléknout do objemných šatů a namalovat malou holčičku líčidly, mi přijde dost zarážející. Dítě je odrazem rodičů, a pokud vyhraje nějakou cenu, stejně z toho má největší radost matka. Dítě je vystavováno něčemu, čemu by nemělo. V dnešní době to není snadné, ale věřte, že nic netrvá věčně. Takže pokud si nemůžete pořídit kožich za x tisíc nezoufejte, já také ne upřímně ani bych ho nechtěla.