Kdo je Danuše Nerudová?

Prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. se narodila v roce 1979 v Brně, jako nejstarší ze čtyř sourozenců. Tam rovněž prožila svoje dětství. Po ukončení střední školy studovala na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity. Kde po promoci v roce 2002 získala titul Ing. a v roce 2005 titul Ph.D. Do funkce vedoucí Ústavu účetnictví nastupuje v roce 2007. V letech 2009 až 2014 se stává proděkankou a v následném roce prorektorkou celé univerzity. V roce 2018 je jmenovaná prezidentem republiky rektorkou Mendelovy univerzity. Coby první žena v celé její historii a nejmladší rektorkou v naší republice. Tuto funkci zastávala až do letošního roku.

Vysokoškolská knihovna

Danuše Nerudová se v roce 2002 vdala za právníka Roberta Nerudu, se kterým vychovávají dva syny. V současné době je patronkou občanské iniciativy Pomoc dětem na útěku. V roce 2018 je jmenována předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a v roce 2020 založila s dalšími spolupracovníky občanskou iniciativu KoroNerv-20. A o dva roky později se Danuše Nerudová stala předsedkyní poroty ceny Beauty of Help Award. Prezidentskou kandidaturu zvažuje tato mimořádná žena od roku 2021. Kterou 31. května 2022 oficiálně zveřejnila na svých sociálních sítích. Stejný den byla zahájená i petiční kampaň, která vede k jedinému cíli. Získat potřebné množství podpisů k potvrzení její kandidatury. Hned mezi prvními se objevili studenti, kteří by rádi viděli svoji rektorku ve funkci prezidentky České republiky. Která se chce zasadit o změny ve vzdělávání.

Volební lístky

Ve kterém bude jakákoliv chyba vést k lepšímu pochopení a následnému rozvoji žáků. Rovněž v ekonomice, která je jejím životním oborem, chce prosazovat zájmy všech. Především těch potřebných. Jednou z hlavních priorit Danuše Nerudové je komunikace se všemi skupinami obyvatel. Dosáhnout chce i spolehlivé spolupráce s okolními zeměmi. Jak evropskými, tak světovými. Nová prezidentka bude usilovat, aby tato funkce opět nabyla úcty. Svým civilním přístupem chce přispět k znovuotevření Pražského hradu všem, kteří budou mít dobrou vůli k návštěvě.