Kdy se vyplatí mít virtuální sídlo společnosti

Každá firma, bez ohledu na svou velikost či zaměření, musí mít zaregistrované své sídlo. Jedná se o místo, kde lze najít její vedení. Tato adresa je veřejně dostupná a používají ji také úřady při komunikaci.

To však nemusí být zrovna jednoduché, zvláště vzhledem k dnešním cenám nemovitostí. Problém je také v tom, že i když peníze máte, není zrovna snadné sehnat nemovitost v ideální lokalitě. Samozřejmě, můžeme použít i svou domácí adresu, avšak to se většinou nedoporučuje.

moderní kancelářské prostory

V podstatě máme tři možnosti. Jednou z nich koupit vhodný dům. Potřebné prostory si také lze pronajmout. A v neposlední řadě můžeme založit i virtuální sídlo společnosti. O této poslední možnosti mnoho lidí neví, přesto však má své výhody.

Tou asi nejdůležitější je fakt, že je ze všech uvedených zdaleka nejlevnější. A asi není třeba říkat, že zvláště začínající podnikatelé potřebují ušetřit doslova každou korunu. Proto je jasné, že hledají vždy takové řešení, které je bude stát nejméně peněz.

sídlo firmy s výrobnou

Další výhodou je to, že není nutné řešit například úklid či přípravu prostor. Celé to funguje tak, že máte v podstatě pronajaté prostory, které využíváte pouze příležitostně. V podstatě pokaždé, kdy je potřebujete například pro schůzi či nějaké jednání do dané firmy zavoláte a místnost podle vašich představ si zamluvíte.

Je tedy jasné, že se to zvláště začínajícím malým podnikatelům vyplatí. Ovšem zdaleka ne pro každého je to dobré řešení. Nevyplatí se například těm, kteří budou v kanceláři trávit prakticky všechen čas, případně kteří budou mít hodně schůzek s klienty či investory.

Pokud tedy zvažujeme, kterou variantu zvolit, je dobré si zapsat veškeré naše požadavky a očekávání. Jak často jej budeme využívat? K čemu? Jak velké prostory to musí být a co vše by měly splňovat? Zapomenout nesmíme samozřejmě ani na naše finanční možnosti. Podle toho pak nakonec zvolíme tu variantu, která pro nás bude nejvhodnější.