Je dobrým nápadem dotykový telefon pro starší lidi?

Někteří starší lidé jsou rádi za to, že mohou mít telefon s tlačítky, jelikož jsou na něj již natolik zvyklí, že vědí, které tlačítko zmáčknout aby napsali přesně takové písmenko, které potřebují. Pokud takovému člověku zakoupíte dotykový telefon a budete chtít, ať se daný člověk s telefonem naučí, ve výsledku mu tím můžete spíše uškodit, než pomoci, protože danému člověku by mohlo učení na něčem takovém příliš dlouho trvat a ve výsledku by to mohlo dopadnout tak, že pokud byste danému člověku zavolali, hovor by vám nevzal. Nemusel by vám dokonce odpovědět ani na sms. Proč? Protože nebude vědět, jak se něco takového dělá. Ti starší lidé, kteří jsou ještě šikovnější, jsou schopni udělat to, že jakmile odejdete, přehodí si kartu opět do starého telefonu a zase fungují se starým telefonem, jelikož jim jde práce s něčím takovým mnohem lépe.

dvě ženy

Je vždy dobré přemýšlet nad tím, co danému člověku koupit a co ne, protože jsou věci, které pro daného člověka skutečně nejsou vhodné. Dotykové telefony se dnes každému mohou zdát jako skvělý nápad, protože se s nimi přeci dobře manipuluje, ale věřte, že starší lidé to rozhodně vidí jinak. Je potřeba opravdu přemýšlet, pokud chcete dát jako dárek staršímu člověku telefon.

dva muži

Určitě by ale nebylo na škodu koupit danému člověku telefon, který nyní využívá, jako zcela nový kus. Mnoho mobilních telefonů, které mají tlačítka, se dá dneska sehnat a to klidně i do 1000,-. Pokud tedy chcete, aby měl daný člověk z vašeho dárku radost, můžete mu něco takového pořídit. Uvidíte, že tím danému člověku uděláte rozhodně větší radost, než kdybyste mu pořídili telefon dotykový, o kterém si myslíte, že by byl vhodný. Pro starší lidi je ideální trochu něco jiného, než pro nás. Je možné, že právě my budeme mít do budoucna ještě mnoho telefonů, ale pro starší lidi jsou skutečně nejlepší tlačítka, na která jsou daní lidé již zvyklí.