Jak zabezpečit dům, když máte děti?

Tohle hlídání bychom měli aplikovat i na naši domácnost. Možná se vám to nezdá, ale ve vašem domě může být spoustu míst, kde se mohou vaše děti zranit. Je určitě lepší takovým situacím předcházet a pokud máte malé děti, tak byste měli váš dům vhodně zabezpečit. Pojďme se podívat, na co byste si měli dávat pozor.

Schodiště

Schodiště může být někdy pěkným oříškem i pro dospělé, a co teprve pro malé děti. Pokud jsou opravdu malé, měli by chodit po schodech jen v doprovodu rodičů. Ale děti jsou zvědavé a mohou vám na schodiště snadno utéct. Pokud jsou schody z klouzavého materiálu, zabezpečte je nějakým koberečkem, který ale musí být velmi dobře připevněný, jinak může být víc nebezpečný než samotné schodiště. Také byste měli zařídit zábradlí na schodiště.

schodiště

Ostré rohy

Ostré rohy v domácnosti mohou být dalším číhajícím nebezpečím. Jsou totiž skoro všude. Pokud dítě spadne a praští se o takový roh, může se vážně zranit. Naštěstí se dnes běžně v obchodech s domácími potřebami prodávají různé plastové krytky, kterými rohy zakryjete a rázem budou bezpečnější.

okna

Zásuvky

U velmi malých dětí, které ještě nerozpoznají číhající nebezpečí, představují problém o odkryté elektrické zásuvky. Je totiž známo, že děti velmi rádi strkají prsty všude, kde mohou, a to i do lákavých otvorů elektrických zásuvek. Zakupte tedy krytky nebo různé zástrčky, které běžně seženete, a zabezpečte s nimi zásuvky, které mají vaše děti snadno na dosah.

Okna

Okna byste měli určitě zabezpečit proti tomu, aby si je děti mohli sami otevřít. Okna se buď instalují již s dětskými pojistkami, nebo jdou do oken přidat dodatečně. Nikdy nenechávejte děti sami u otevřených oken. Větrejte raději pouze na ventilku, a okno dokořán otevírejte jen pokud máte děti pod pečlivým dohledem, nebo pokud nejsou vůbec doma. Lepší je být vždy obezřetný.