Jak vybrat správný kočár

U kočárků bývá velmi oblíbená trojkombinace. Dnes jich je na výběr velké spousta. Většinou maminky sáhnou po této variantě kočárku. Kočárek tohoto typu obsahuje set tří věcí. Základem je podvozek s hlubokou korbou, sportovní sedačkou a autosedačkou tzv. vajíčkem. Výhodou tohoto kočárku je, že máte všechny 3 věci a nemusíte je kupovat zvlášť. Výhodou také je, že i autosedačku tzv. vajíčko můžete na tento typ podvozku umístit. Takže když dítě ještě sedí ve vajíčku a jedete například k doktorovi nebo nakoupit, můžete dítě vyndat i se sedačkou, umístit ho na podvozek a jet s kočárkem na potřebné místo. Při výběru kočárků trojkombinace Maxim-kocarky či jiného kočárku, byste měli být pečliví a získat dostatek informací. Nejpodstatnější jsou autosedačky, které mají chránit dítě při případné autonehodě. Podvozek by měla tvořit konstrukce kolečka, brzdy, rukojeť a úložný prostor.

Trojkombinace s výbavou

V dnešní době mnoho kočárků má odlehčené konstrukce. Je tedy značně lehčí a může být i centrálně odpružen. Tlumiče eliminují nárazy a vibrace v terénu a díky tomu každé drcnutí nejde do rukojeti ani k dítěti. Odpružení lze nastavit před každou jízdou. Vyberte si také správná kolečka, mohou být gumová, nafukovací, plastová či pěnová. Záleží, do jakého terénu budete kočárek nejvíce používat. Na jízdu v terénu jsou vhodnější nafukovací nebo gumová.

Kočár trojkombinace

Záleží také na průměru kola. Dnes si lze vybrat i brzdy, existují kolečkové brzdy takzvané parkovací. Ty zamezí pohybu kočárku na místě. Existuje, ale i ruční brzda, která slouží pro rychlé zastavení kočárku nebo brzdění jízdě z kopce. Tento typ brzdy se většinou nachází na rukojeti. Každá maminka jistě ocení i úložný prostor v kočárku. Jedná se o tzv. nákupní košík, do kterého můžete dát věci, abyste je nemuseli nést v ruce. I na jeho velikosti záleží. Má však určitou nosnost. Také se lze vybrat z nastavitelných rukojetí existují dva typy kloubová a teleskopická. Ty umožňují výškové nastavení ale i variabilitu vzdálenosti od kočárku.