Kde se dívat na ty nejlepší filmy a seriály?

Na televizi se každoročně kouká méně a méně lidí. Je to dáno tím, že dnes mají lidé desítky jiných možností, kde si mohou vybrat libovolný pořad, film, seriál, dokument nebo něco jiného, a nemusí být závislý na tom, co se zrovna ten den vysílá v televizi. Navíc, spousta internetových služeb vám nabídne i filmy, které jsou k dispozici pouze v jiném jazyce nebo jen s českými titulky, takže se dostanete k daleko širší škále filmů a seriálů než jen prostřednictvím televize.

Pojďme se podívat na to, kde všude hledat filmy a seriály přímo pro vás.

youtube

YouTube

I když je YouTube primárně platforma pro tvorbu videí a kontentu video tvůrců, kterým se nedá tak úplně říkat filmy, překvapivě tu najdete i spoustu filmů a seriálů. V českém jazyce tu najdete především filmy, ať už novější tvorbu, nebo staré dobré české klasiky. Naleznout tu můžete i štědrý výběr večerníčků a jiných pohádek pro děti. Pokud ovládáte dobře angličtinu, vaše možnosti se několikanásobně rozšíří. Spousta produkcí dnes dává svou tvorbu i na YouTube. Filmy a seriály si navíc můžete stáhnout pomocí video downloaderu a vychutnat si je i off-line.

Netflix

Nejpopulárnější streamovací služba ohledně filmů a seriálů na celém světě. I v Česku patří suverénně mezi ty nejúspěšnější. Na Netflixu najdete filmy a seriály s českými titulky, ale také hodně velký výběr s českým dabingem. Netflix nabízí jak svou produkci, tak i cizí. Mezi nejznámější výběr Netflixu patří například seriály Stranger Things, Papírový dům, Squid game nebo Koruna.

netflix

Disney+

Disney+ přišel na český trh v roce 2022 a okamžitě se stal velmi oblíbeným mezi českými diváky. I když se dle názvu může zdát, že zde najdete tvorbu hlavně pro děti, není to tak. Samozřejmě tu najdete klasickou Disney produkci, mezi které patří i staré, klasické pohádky, ale kromě toho zde najdete i velký výběr dokumentů, reality show nebo například filmy z produkce DC a Marvel.