Jedinečná hra na elektrickou kytaru

Obzvlášť v dospívání se jeví elektrická kytara jako dobrá volba hudebního nástroje. Jde o to, že je odedávna spojována s undergroundovou muzikou a v pubertě se zdá jako výborný prostředek, jak vyjádřit své temné a depresivní pocity. Snad i rodiče vidí rádi, že jejich potomek místo toho, aby v dnešní době seděl u počítače nebo před obrazovkou mobilního telefonu, se snaží získat pozornost jiným způsobem. Hra na elektrickou kytaru není nic jednoduchého. Nejde jen o um chytit správně akordy a druhou rukou mezitím vybrnkávat se správném rytmu. Vedle toho se všeobecně ví, že u drtivé většiny elektrických kytar, je zvuk poměrně plochý jednoduchý na to, aby hra byla u posluchačů úspěšná.

kytaroý pedál

Proto se musí při hře využívat takzvané kytarové pedály, což jsou krabičky, které se zapojí mezi kytaru a zesilovač nebo kytarové kombo a signál procházející krabičkou směrem od kytary je upraven tak, že je poslechově téměř úplně jiný. Ano, i v tomto se skrývá kytaristická dovednost, jelikož pedálů, které zajišťují různé efekty, je nepřeberná spousta. Vybrat z nich ten pravý, který dodá zvuku kytary to správné kouzlo, ducha nebo atmosféru, takže ze všech různých kytaristů si publikum vybere právě Vás. Jen namátkově, pedály, které jsou mezi kytaristy úplně běžné jsou Tremolo nebo Reverb.

hra na elektrickou kytaru

Tremolo zajistí opakované zesilování a zeslabování signálu, takže se zdá, jako by zvuk Vaší kytary houpal na vlnách. Reverb dodá hře prostor, to znamená, že při správném nastavení se může zdát, že hrajete ve velké hale nebo naopak malé místnosti. Zajímavý je naopak Wah-wah, česky také někdy kvákadlo, které při sešlápnutí pedálu doopravdy do hudby doplní kváknutí. Pokud hledáte kvalitní kytarové pedály, naleznete je na stránce feedbackpedals.com. Jedním z nejoblíbenějších produktů, které jsou zde k dostání je Fulltone OCD Feedbackpedals.